14 sierpnia 2022 – Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego

Dzisiaj przeżywamy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego – patrona naszej diecezji Bielsko - Żywieckiej.

Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

• jutro, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP- Matki Bożej Zielnej. Msze św. jak w niedzielę. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe! Po każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół.

• w środę – św. Jacka, kapłana

• w sobotę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

•

We wtorek będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z racji 16 dnia miesiąca a w sobotę przez wstawiennictwo bł. ks. Władysława Bukowińskiego z racji 20 dnia miesiąca.

W środę o godz. 17.30 różaniec. Jako kolejną Różę do prowadzenia różańca prosimy Różę św. Anny. Po Mszy wieczornej adoracja w ciszy do godz. 19:30.

W piątek o godz. 17:30 czuwanie Grupy Intronizacyjnej. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji III piątku miesiąca.

W tym tygodniu o sprzątanie naszego kościoła prosimy rodziny z ul. Świerkowej oraz Tapicerskiej. Sprzątanie ustalamy z p. kościelnym.

Składamy serdeczne „ Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na modernizację ogrzewania w naszym kościele w kwocie 7500 zł.