Ogłoszenia duszpasterskie

29 listopada 2020 – I Niedziela Adwentu

 

Dziś I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny: ,,Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

 

Od jutra codziennie o godz. 17.00 będą odprawiane roraty. W sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz kandydatów do Bierzmowania.

 

Wspomnienia liturgiczne:

 

w poniedziałek, 30 listopada uroczystość św. Andrzeja, apostoła

 

w czwartek – św. Franciszka Ksawerego

 

w piątek, 4 grudnia wspomnienie św. Barbary. W tym dniu o godz. 11.00 będzie dodatkowa msza św. w intencji Górników żyjących i zmarłych oraz ich rodzin. W tym dniu Biskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych, ale tylko górnikom i ich rodzinom na terenie naszej diecezji.

 

W środę przed mszą wieczorną o godz. 16.30 różaniec. Prosimy o poprowadzenie modlitwy Różę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – Matek z Podlesia.

 

Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30 oraz po mszy św. wieczornej do godz. 18.00.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Litania do NSPJ w piątek na zakończenie mszy św. porannej i wieczornej. Litania do MB w sobotę po mszy porannej i wieczornej. Możliwość spowiedzi codziennie pół godz. przed mszą poranną i wieczorną. W czwartek na godz. 16.30 przyjdą do spowiedzi dzieci klas 4, 5, 6 i 7. Natomiast w piątek kandydaci do bierzmowania.

 

Do chorych udamy się w pierwszy piątek od godz. 8.30. Prosimy, aby chorych zgłaszać w zakrystii, najpóźniej do środy. Prosimy, aby nie zgłaszać odwiedzin, gdy ktoś z domowników jest objęty kwarantanną lub wykazuje objawy choroby.

 

Pan Organista w tym tygodniu będzie dalej kontynuował rozprowadzanie opłatków od godz. 13:00 do mszy wieczornej. Jutro ciąg dalszy ul. Kościuszki z ul. przyległymi. W czwartek ul. Zadolne, Wierch Granic oraz Kalonka.

 

Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane w naszej parafii świece Caritas: małe w cenie 5 zł, a duże po 15 zł.

 

Na naszej stronie parafialnej pojawił się nowy adres mailowy: nspjpietrzykowice@gmail.com

 

Dziękujemy tym, którzy zatroszczyli się o porządek w naszym kościele. W tym tygodniu o porządek w kościele prosimy dalsze rodziny z ul. Jana Pawła II wraz z ul. Stolarską, Zgodną i Łąkową. Sprzątanie ustalamy z p. Kościelnym. 

 

Przypominamy i jeszcze raz prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu parafialnym oraz o utrzymanie porządku wokół grobów swoich bliskich.

 

Link do mszy św. transmitowanej o godz. 11.00:

 

 

 

 
 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pietrzykowicach, siedziba: ul. Ks. Nowaka 1, 34-326 Pietrzykowice.