1 grudnia 2019 – I Niedziela Adwentu

Od jutra codziennie o godz. 17.00 będą odprawiane roraty. W sposób szczególny uczestniczyć będą w nich dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz kandydaci do Bierzmowania. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii.

Liturgiczne obchody tygodnia:

w środę, 4 grudnia wspomnienie św. Barbary. W tym dniu o godz. 12.00 będzie dodatkowa msza św. w intencji Górników żyjących i zmarłych oraz ich rodzin.

w piątek, 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

w sobotę, 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego. W tym dniu na mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla rodziców dzieci klas 3, które przygotowują się do I Komunii św. Rodzice przynoszą medaliki, które zostaną poświęcone i nałożone dzieciom z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

Spowiedź przed I piątkiem codziennie od godz. 16.30. W poniedziałek przyjdą klasy 4-6, natomiast w czwartek 7 i 8 oraz młodzież. Prosimy o przychodzenie dzieci w wyznaczone dni!

W środę o godz. 16.30 będzie różaniec w kościele prowadzony przez Róże Różańcowe naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jako kolejną Róże do prowadzenia różańca prosimy Róże św. Rity.

W środę spotkanie Akcji Katolickiej w salce pod plebanią. Również w środę spotkanie dla zainteresowanych chrztem, który w tym miesiącu będzie udzielany w Boże Narodzenie.

Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30 oraz po mszy św. wieczornej do godz. 18.30.

Do chorych udamy się w pierwszy piątek od godz. 8.30! Zapisy w zakrystii do środy wieczora.

Dziękujemy tym, którzy w duchu odpowiedzialności zatroszczyli się o piękno i porządek naszego kościoła. Teraz prosimy rodziny z ul. Zdrojowej.

Od dziś będą rozprowadzane pod chórem świece Caritas (małe w cenie 5 zł, a duże po 15 zł) oraz na starej plebani opłatki na stół wigilijny.

W naszej parafii będą organizowane od nowego roku warsztaty rozpoznawania płodności wg. Metody prof. Rotzera, które pozwalają skutecznie planować poczęcie dziecka. Zapisy do końca grudnia. Szczegóły znajdziemy w gablotce.

Od dziś działa nowa strona internetowa parafii. Zapraszamy się z nią zapoznać! Znajdziemy na niej jak zawsze intencje oraz najważniejsze ogłoszenia parafialne.

Za tydzień będzie po mszach prowadzony będzie przez młodzież naszej parafii kiermasz z ozdobami świątecznymi. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla osoby niepełnosprawnej.

Intencja dla Róż Różańcowych na grudzień: Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią.