27 listopada 2022 – I Niedziela Adwentu, rok A

Dziś w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz nowy rok liturgiczny.

Od jutra codziennie o godz. 17.00 będą odprawiane roraty. W sposób szczególny uczestniczyć będą w nich dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz kandydaci do Bierzmowania. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii.

Wspomnienia liturgiczne:

we środę, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła

w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Salezego

W środę przed mszą różaniec o godz. 16:30 prowadzony przez Różę św. Urszuli Ledóchowskiej.

W czwartek wspólna modlitwa o godz. 16:30 prowadzona przez Grupę Intronizacyjną oraz po mszy wieczornej adoracja w ciszy do godz. 18:30.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem codziennie od godz. 16.30. W poniedziałek przyjdą klasy 4-7. Prosimy o przychodzenie dzieci w wyznaczone dni!

Do chorych udamy się w pierwszy piątek od godz. 8.30. Prosimy, aby chorych zgłaszać w zakrystii, najpóźniej do środy.

Dziękujemy tym, którzy zatroszczyli się o porządek naszego kościoła. Teraz prosimy kolejne rodziny z ul. Akacjowej oraz Wierzbowej

Od dziś pod chórem są do nabycia świece wigilijne ,,Caritas” (małe w cenie 10 zł, duże po 20 zł) oraz opłatki na stół wigilijny. Gość Niedzielny z kalendarzem na Nowy Rok w normalnej cenie 8 zł.

Dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz dzieci niepełnosprawnych z Ukrainy, które przebywają Ośrodku Rehabilitacyjnym w Lalikach. Zostało zebrane 5.000 zł.

Dziś przez ofiarę możemy wesprzeć siostry Niepokalanki z Jazłowca na Ukrainie. Ofiarę będzie przeznaczona na zakup agregatu prądu dla tych sióstr.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po każdej mszy św. będziemy mogli wesprzeć przez ofiary tę inicjatywę.