28 listopada 2021 – I Niedziela Adwentu

Dziś w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz nowy rok liturgiczny. Witamy dzisiaj ks. Jana Nowaka, byłego misjonarza w Kazachstanie, który wprowadzi do naszej parafii relikwie błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego.

Od jutra codziennie o godz. 17.00 będą odprawiane roraty. W sposób szczególny uczestniczyć będą w nich dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz kandydaci do Bierzmowania. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii.

Wspomnienia liturgiczne:

we wtorek, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła

w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego

w sobotę, 4 grudnia – św. Barbary. W tym dniu o godz. 11.00 będzie dodatkowa msza św. w intencji Górników żyjących i zmarłych oraz ich rodzin.

W tym tygodniu p. Organista zacznie chodzić z opłatkami od ul. ks. Stojałowskiego, a we wtorek ul. Kościuszki od krzyżówki w stronę ul. Żywieckiej (w tygodniu od 13:00 do 17:00, a w sobote od 10:00). Szczegółowy plan roznoszenia opłatków znajduje się w gablocie ogłoszeń.

Dziękujemy tym, którzy zatroszczyli się o porządek naszego kościoła. W tym tygodniu o porządek w kościele prosimy rodziny od skrzyżowania do ul. Szklarniowej włącznie. Sprzątanie ustalamy z p. Kościelnym.

W środę przed mszą różaniec o godz. 16:30 prowadzony przez Różę św. Joanny Beretty Molli. Po rannej mszy litania do św. Józefa, a wieczorem Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu pół godz. przed mszą wieczorną oraz adoracja w ciszy po mszy wieczornej do godz. 18.30.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem codziennie od godz. 16.30. W poniedziałek przyjdą klasy 4-7. Prosimy o przychodzenie dzieci w wyznaczone dni!

Do chorych udamy się w pierwszy piątek od godz. 8.30. Prosimy, aby chorych zgłaszać w zakrystii, najpóźniej do środy. Prosimy, aby nie zgłaszać odwiedzin, gdy ktoś z domowników jest objęty kwarantanną lub wykazuje objawy choroby.

Od dziś będą rozprowadzane pod chórem świece Caritas: małe w cenie 7 zł, a duże po 15 zł.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po każdej mszy św. będziemy mogli wesprzeć przez ofiary do puszek tę inicjatywę.

Czas adwentu, to czas pracy nad sobą, podjęcie różnego rodzaju postanowień oraz konkretna pomoc drugiemu, zwłaszcza potrzebującemu. Dlatego od jutra, pod chórem będą wystawione kosze, do których będzie można wkładać różnego rodzaju środki czystości, lekarstwa oraz odzież w dobrym stanie itp. Rzeczy te przeznaczone będą dla osób samotnych, chorych i potrzebujących. Dodatkowo można składać do koszy rzeczy (produkty) przeznaczone dla malucha (niemowlaka) np. pampersy, proszki do prania, soczki dla dzieci, chusteczki nawilżające itp. Za wszelką pomoc dziękują: ks. duszpasterze oraz Szkolne Koło Caritas. Akcja potrwa do 12 grudnia.