Wiadomości

parafiapietrzykowice.pl
W Domu Księży Chorych w Krakowie-Swoszowicach w nocy 25 stycznia 2019 roku odszedł do Pana ks. Lucjan Łukaszewicz. Ur. się w Boże Narodzenie 25 grudnia 1936 roku w Landwarowie koło Wilna. Będąc wikariuszem w naszej parafi, założył w 1972 Ruch Światło-Życie ,,OAZĘ”. W życiu kapłańskim Miał trzy pasje; umiłowanie Pisma Świętego, troska o rodzinę i duszpasterstwo ludzi pracy. Zachęcał parafian, żeby Pismo Święte było na widocznym miejscu. Swego czasu wykonywał małe podstawki na Pismo Święte. Na sercu leżało Mu dobro młodzieży i dzieci. Organizował w naszej parafi ogniska, wycieczki piesze w góry i zabawy andrzejkowe. Był pierwszym kapłanem w naszej parafi, który organizował spotkania opłatkowe dla studentów i młodzieży pracującej. Z własnych funduszy przygotowywał paczki mikołajkowe dla ministrantów i dzieci z uboższych rodzin. Opracował i wydrukował; „Śpiewnik rodzinny i towarzyski” oraz „Śpiewnik z kolędami w rodzinie i szkole”, aby służyły pomocą na rodzinnych i wspólnotowych spotkaniach.
Opracował także „Modlitewnik Ludzi Pracy”. W trosce o rodzinę zaprojektował rodzinne ołtarzyki z ikoną Najświętszej Rodziny. Przez całe swoje życie często interesował się życiem w naszej parafi, a szczególnie interesował się rodzinami, z którymi podczas swojej posługi kapłańskiej w naszej parafi Był związany. Zawsze chętnie i z wielką radością odwiedzał naszą parafię. Chciał doczekać Złotego Jubileuszu Kapłaństwa, które obchodziłby 30marca2019. Wierzymy, że w Domu Naszego Ojca będzie szczęśliwy. Będzie nas wspierał, abyśmy dotarli do ostatecznego celu pragnień i starań o wytrwanie w miłości Pana Jezusa Chrystusa. Dobry Jezu a nasz Panie Daj Mu wieczne spoczywanie.
Violetta Bąk

Na zdjęciu śp. ks. Lucjan pierwszy z prawej, rok 1994 - audiencja u Ojca  Św. 25 lecie kapłaństwa