Wiadomości

parafiapietrzykowice.pl
W Domu Księży Chorych w Krakowie-Swoszowicach w nocy 25 stycznia 2019 roku odszedł do Pana ks. Lucjan Łukaszewicz. Urodził się w Boże Narodzenie 25 grudnia 1936 roku w Landwarowie koło Wilna. Będąc wikariuszem w naszej parafi, założył w 1972 Ruch światło-Życie "OAZĘ". W życiu kapłańskim Miał trzy pasje; umiłowanie Pisma Świętego, troska o rodzinę i duszpasterstwo ludzi pracy. Zachęcał parafian, żeby Pismo Święte było na widocznym miejscu. Swego czasu wykonywał małe podstawki na Pismo Święte. Na sercu leżało Mu dobro młodzieży i dzieci. Organizował w naszej parafi ogniska, wycieczki i zabawy andrzejkowe. Był pierwszym kapłanem w naszej parafi, który organizował spotkania opłatkowe dla studentów i z własnych funduszy przygotowywał paczki mikołajkowe dla ministrantów. Opracował i wydrukował; Śpiewnik rodzinny i towarzyski oraz Śpiewnik z kolędami w rodzinie i szkole, aby służyły pomocą na rodzinnych i wspólnotowych spotkaniach. Opracował także Modlitewnik Ludzi Pracy. W trosce o rodzinę zaprojektował rodzinne ołtarzyki z ikoną Najświętszej Rodziny. Przez całe swoje życie często interesował się życiem w naszej parafi, a szczególnie interesował się rodzinami, z którymi podczas Jego posługi kapłańskiej w naszej parafi Był związany. Zawsze chętnie i z wielką radością odwiedzał naszą parafię. Chciał doczekać Złotego Jubileuszu Kapłaństwa, który obchodziłby 30 marca 2019.
Wierzymy, że w Domu Naszego Ojca będzie szczęśliwy. Będzie nas wspierał, abyśmy dotarli do ostatecznego celu pragnień i starań o wytrwanie w miłości Pana Jezusa Chrystusa. Dobry Jezu, a nasz Panie Daj Mu wieczne spoczywanie.
Violetta Bąk