W czwartek, 27 grudnia, rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej Parafii.
  • 27.12 – czwartek – od końca Jana Pawła II do ul. Kościuszki (bez Zadolnego)
  • 28.12 – piątek – c. d. Jana Pawła II do ul. Słonecznej (włącznie)
  • 29.12 – sobota – c. d. Jana Pawła II do ul. Pięknej (włącznie)
  • 30.12 – niedziela- c. d. Jana Pawła II do ul. Źródlanej – od godz. 13.00
  • 31.12 – poniedziałek - c. d. Jana Pawła II do ul. Agrestowej
  • 02.01 – środa - c. d. Jana Pawła II do Ośrodka Zdrowia
  • 05.01 – sobota - c. d. Jana Pawła II – od Dobrej i Strażackiej do Stolarskiej (włącznie)
  • 07.01 – poniedziałek - c. d. Jana Pawła II – do Działkowej (włącznie)
  • 08.01 – wtorek - c. d. Jana Pawła II – od Polnej do końca Jana Pawła II (bez Przelotowej)
  • 09.01 – środa – ks. Stojałowskiego od końca do Przelotowej (włącznie)
  • 10.01 – czwartek – ks. Stojałowskiego od początku do Krótkiej, Zjazdowa, Ogrodowa i początek Kościuszki do boiska
  • 11.01 – piątek – Wesoła – od Jana Pawła II
  • 12.01 – sobota – Dworcowa, Asnyka, Objazdowa, Bory, Poprzeczna
  • 14.01 – poniedziałek – Osiedlowa (od góry)
  • 15.01 – wtorek – Zdrojowa, Szeroka, Cicha i domy przy Kościuszki
  • 16.01 – środa – Kasztanowa, Świerkowa, Tapicerska, Zielona, Modrzewiowa
  • 17.01 – czwartek – Łączna, Kreta, Długa, Szkolna i domy przy Kościuszki
  • 18.01 – piątek – Pocztowa, Jarzębinowa, Lipowa, Jesionowa, Gołębiowa, Malinowa i domy przy Kościuszki
  • 19.01 – sobota – Różana, Szczęśliwa, Gloński Potok, Sadowa, Akacjowa
  • 21.01 – poniedziałek – Wierzbowa, Makowa, Chabrowa, Brzozowa, Kolorowa, Rzepkowy Potok, Leszczynowa, Młodych
  • 22.01 – wtorek – Kościuszki od rodziny Bąk do Jaśminowej; ulice: Głogowa, Konwaliowa, Bukowa, Jaśminowa, Rolnicza, Wiśniowa
  • 23.01 – środa – Zadolne – pozostałe domy przy ul. Kościuszki, Krokusowa, Wielodroga
  • 24.01 – czwartek – Kalonka, Osiedle Czarne, Osiedle Wierch Granic
  • 25.01 – piątek – Podlesie – numery nieparzyste oraz ulice przyległe
  • 26.01 – sobota – Podlesie numery parzyste oraz Żwirowa
Wizyta duszpasterska popularnie zwana kolędą to stary zwyczaj związany z odwiedzaniem parafian w domach przez duszpasterzy posługujących w danej parafii. Dla wielu z nas jest to jedyna w roku możliwość przyjęcia i ugoszczenia w domu księdza. Dlatego też przygotowujemy się do kolędy i wyczekujemy na nią.

Jak przygotować się do kolędy?
Zasad jest kilka, ale na pewno:
  1. Wszyscy domownicy powinni być w domu – w końcu jest to jedyna wizyta w roku kapłana w naszym domu
  2. Na stole powinno się znaleźć Pismo Święte, Krzyż, świece oraz woda święcona
  3. Ważne - gdy w domu są dzieci – na stole powinny czekać na Księdza zeszyty do religii oraz książeczki obecności
Czego nie należy robić podczas wizyty duszpasterskiej?
Wizyta duszpasterska zaczyna się od wspólnej modlitwy inicjowanej przez Kapłana wraz z błogosławieństwem dla wszystkich domowników. Ze swojej natury i charakteru to krótka wizyta w domu kapłana, dlatego też dobrze jest o tym pamiętać i nie rozpoczynać poważnej rozmowy, która wymaga czasu. Jeśli jest taka sprawa, którą chcielibyśmy z kapłanem przedyskutować. Lepiej jest przyjść do Kancelarii parafialnej lub zwyczajnie zaprosić księdza na inne spotkanie do domu.