Wiadomości

parafiapietrzykowice.pl
 • Dzień 1 16:00 - zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Katowicach, następnie odprawa i wylot do Tel Awiwu z przesiadką w Warszawie (planowany start o godzinie 18:15). Po lądowaniu (około 03:35 czasu lokalnego) i odebraniu bagaży przejazd do hotelu w Galilei.
 • Dzień 2 W okolicy południa przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie udamy się do kościoła postawionego na pamiątkę pierwszego cudu jakiego dokonał Jezus Chrystus zamieniając wodę w wino na godach weselnych (małżonkowie mogą tutaj zwyczajowo odnowić śluby małżeńskie). W Kanie przewidziana jest przerwa na obiad (płatne indywidualnie; do wyboru shoarma lub falafel). Następnie przejazd do leżącego nieopodal Nazaretu. Odwiedzimy Bazylikę Zwiastowania i Kościół św. Józefa, który został wybudowany nad domem Świętej Rodziny – to tutaj dorastał Jezus u boku Maryi i Józefa. Powrót do hotelu z dnia poprzedniego.
 • Dzień 3 Po śniadaniu wjedziemy na Górę Tabor – jest to miejsce przemienienia Chrystusa w obecności Apostołów Piotra, Jana i Jakuba. Tego dnia również będziemy zwiedzać obiekty położone nad Jeziorem Galilejskim: Tabgę (miejsce Prymatu św. Piotra, miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb), Górę Błogosławieństw oraz Dom św. Piotra w Kafarnaum. W czasie zwiedzania zaplanowany jest także rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim oraz przerwa na zjedzenie ryby św. Piotra (płatne indywidualnie). Powrót do hotelu z dnia poprzedniego.
 • Dzień 4 Po śniadaniu wyjazd na przejście graniczne pomiędzy Izraelem i Jordanią. Przekroczenie granicy i następnie przejazd do miejscowości Dżarasz (Jerash) położonej w północnej części Państwa. Znajdują się tam wykopaliska archeologiczne z czasów rzymskich – wśród nich można zobaczyć pozostałości hipodromu, owalnego forum oraz kościołów, które zostały wybudowane w czasach bizantyjskich. Następnie udamy się do stolicy Jordanii – Ammanu - przejazd panoramiczny przez miasto. Nocleg w Ammanie.
 • Dzień 5 Po śniadaniu całodniowy wyjazd na poznawanie Petry - ukrytego w górach Dżebel Harun w południowej Jordanii - Skalnego Miasta. W okresie królestwa Palmyry, gdy zmieniły się trakty handlowe, Petra została zapomniana. Przez stulecia znana była tylko miejscowym plemionom, które strzegły dostępu do tego miejsca. Ponowne odkrycie Petry nastąpiło w 1812r. przez Johanna Ludwiga Burkhardta. Petra leży za głębokim wąwozem o szerokości kilku metrów, którego skalne ściany osiągają wysokość 70 m. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg w okolicy Petry.
 • Dzień 6 Przejazd do Madaby – miejscowości znanej z mozaiki przedstawiającej mapę świata. Została ona odnaleziona w kościele św. Jerzego i datowana jest na VI w n.e. Jest to najstarsza mapa na świecie, na której możemy odnaleźć tereny Ziemi Świętej – mapa uwzględnia również plan miasta Jerozolimy. W dalszej części dnia przejazd na Górę Nebo – stąd Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną, do której nie było mu jednak dane wkroczyć razem z plemionami izraelskimi. Dzisiaj na szczycie znajduje się Sanktuarium Mojżesza wraz z parkiem archeologicznym. Rozciąga się stąd wspaniały widok na Dolinę rzeki Jordan oraz na Morze Martwe. Kierując się w stronę granicy izraelskiej zatrzymamy się jeszcze w miejscu chrztu Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją (co poświadczają wykopaliska archeologiczne pochodzące z IV w.) w tym miejscu Jan Chrzciciel miał chrzcić przybywając do niego wiernych – wśród nich również był Pan Jezus. Po wyczerpaniu programu przekroczenie granicy izraelskiej i przejazd na nocleg do Betlejem, gdzie spędzimy wszystkie pozostałe noce.
 • Dzień 7 Po śniadaniu udamy się do Betanii. Miejsce to wiąże się z jednym z większych cudów jakich dokonał Jezus, albowiem tutaj miał on wskrzesić swojego przyjaciela Łazarza. Następnie przejazd w okolice Morza Martwego. Tego dnia zaplanowany jest wjazd do Jerycha – ponoć najstarszego miasta świata – wymienionego zarówno w Starym Testamencie jak i w Ewangeliach (Drzewo Sykomory (św. Łukasza 4(5-8), Góra Kuszenia (św. Łukasza 19(1-10)). Tego dnia nie zabraknie również chwili relaksu, albowiem jest przewidziany pobyt nad Morzem Martwym – jednym z najbardziej zasolonych akwenów wodnych na świecie. Średnie zasolenie jest ponad dziesięciokrotnie wyższe niż w Morzu Śródziemnym.
 • Dzień 8 Cały dzień zostanie przeznaczony na poznawanie Jerozolimy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Góry Oliwnej, gdzie zobaczymy Kościół Ojcze Nasz, a także Kościół Dominus Flevit i Ogród Oliwny z Bazyliką Agonii oraz Grotą Zdrady. Dalej udamy się do starej Jerozolimy, gdzie przy Kaplicy Biczowania rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej (wedle tradycji jest to ta sama droga, którą przeszedł Jezus Chrystus dokonując naszego odkupienia w dniu męczeńskiej śmierci na Golgocie). W trakcie drogi krzyżowej będziemy na Golgocie oraz przy Grobie Pańskim. Po zwiedzeniu Bazyliki Grobu przewidziany jest czas wolny na Starym Mieście.
 • Dzień 9 Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem – zobaczymy Bazylikę i Grotę Narodzenia Chrystusa, Kościół św. Katarzyny z Grotami św. Józefa i św. Hieronima oraz Grotę Mleczną. Tego dnia będziemy także nawiedzać kościoły znajdujące się na Górze Syjon, która przylega do murów Starego Miasta Jerozolimy. Znajdują się tutaj ważne miejsca dla chrześcijan takie jak: Wieczernik Pański, Dormitorium Matki Bożej, a także miejsce zaparcia się św. Piotra. Tego dnia jest również zaplanowany pobyt przy Ścianie Płaczu, która jest uważana za najświętsze miejsce judaizmu.
 • Dzień 10 Około godziny 1:30 wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Tel Awiwie skąd planowany jest wylot o godzinie 05:20. Lądowanie w Katowicach (po przesiadce w Warszawie) planowane jest około godziny 11:25.
  Po odebraniu bagaży zakończenie pielgrzymki.
Cena wyjazdu:
2350 PLN + 720 USD

Termin wyjazdu:
11-20.02.2019
 • Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest dostarczenie poprawnie wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 1000 PLN u ks. Krzysztofa – pozostała kwota płatna najpóźniej do 31 dni przed wyjazdem; istnieje również możliwość zapisu poprzez kontakt z naszym biurem.

Cena obejmuje:
 • przelot samolotem Katowice – Tel Awiw – Katowice z przesiadką w Warszawie,
 • przejazdy autokarowe na terenie Izraela oraz Jordanii,
 • opłaty graniczne,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*- pokoje 2,3 osobowe,
 • śniadania od 2 do 9 dnia oraz obiadokolacje od 2 do 9 dnia,
 • opiekę pilota, przewodnika miejscowego i kapłana,
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:
 • opłat związanych z realizacją programu (m. in.: bakszyszu, biletów wstępu oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. 130 $/os.) – płatne pilotowi na terenie Izraela),
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 900 PLN/os. za cały wyjazd,
 • napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych,
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

UWAGA!
 • paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki oraz nie może zawierać pieczątek syryjskich i libańskich,
 • msze na terenie Ziemi Świętej będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,
 • uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych (koszt ubezpieczenia zależy od wybranego wariantu) oraz od kosztów rezygnacji z wyjazdu (240 PLN/os.) – chęć dodatkowego ubezpieczenia należy zgłosić i opłacić przed podpisaniem umowy,
 • dopuszczalny bezpłatny bagaż to: 23kg – bagaż główny oraz 5kg – bagaż podręczny,
 • program ma charakter ramowy – może ulec drobnym zmianom,
 • ilość uczestników jest ograniczona,
 • godziny odlotów mogą ulec zmianie.

Konto do przelewów złotówkowych:
AnDa Radosław Bajon
63-910 Miejska Górka
Ul. Rynek 25
PLN: 15 1500 2110 1221 1000 5820 0000