Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21 kwietnia 2019
  • W Wielką Niedzielę Msza Rezurekcyjna w kościele o godz. 6.00; pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę, podobnie w Poniedziałek Wielkanocny.
  • Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pana Jezusa jaśnieje, jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się on Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swoje apogeum w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
  • Składka z Poniedziałku Wielkanocnego przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II.
  • Za tydzień, 28 kwietnia, przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy nowenną do Miłosierdzia Bożego.
  • Serdecznie dziękujemy za pomoc przy dekoracji kościoła na Święte Triduum Paschalne; za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego oraz oprawę liturgiczną. W sposób szczególny p. kościelnemu oraz Służbie Liturgicznej: ministrantom i lektorom za piękną asystę i czuwanie na adoracji.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki i miesięczniki katolickie pomagające przeżyć lepiej te wielkie wydarzenia naszej wiary.
  • Dziękujemy tym, którzy w duchu odpowiedzialności zatroszczyli się o piękno i porządek naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny.

Obchodząc uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego modlimy się, abyśmy mocą Ducha Świętego, który działa w sercu Kościoła, żyli życiem Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech ta modlitwa towarzyszy nam przez cały czas wielkanocny.
Wesołych i pogodnych świąt życzą;
ks. proboszcz oraz ks. Krzysztof !!!!