XII Niedziela Zwykła, rok C
23 czerwca 2019
  1. Dziś przypada Dzień Ojca. O godz. 18.00 będzie msza św. zbiorowa w intencji żyjących i zmarłych Ojców. Pamiętajmy o nich dzisiaj w modlitwie!
  2. W tym tygodniu, w piątek 28 czerwca przypada nasz odpust parafialny: uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Mszę św. i na nabożeństwa do Najśw. Serca P. Jezusa. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili zewnętrzną uroczystość odpustową. Sumie parafialnej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. prof. Tadeusz Borutka.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    - w poniedziałek, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
    - w piątek, 28 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
    - w sobotę, 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na Świętopietrze.
  4. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała: dzieciom za sypanie kwiatów, dzieciom komunijnym, służbie liturgicznej, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, rodzinom, które dekorowały domy na trasie procesji, panom, za niesienie baldachimu, pocztom sztandarowym, p. kościelnemu oraz wszystkim parafianom za udział we Mszy Świętej, przystąpienie do Komunii Świętej i liczny udział w procesji.
  5. W związku z okresem wakacyjnym i urlopowym apelujemy do wiernych o rozumne planowanie i korzystanie z wolnego czasu, o uszanowanie niedzieli, jako dnia wolnego od pracy, a przeznaczonego na oddanie chwały Bogu i odpoczynek, o modlitwę i stałą łączność z Bogiem.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki i miesięczniki katolickie.
  7. Dziękujemy tym, którzy w duchu odpowiedzialności zatroszczyli się o piękno i porządek naszego kościoła.