XX Niedziela Zwykła, rok C
18 sierpnia 2019

W wielu miejscach na świecie, niestety panuje wojna. Niesprawiedliwość i brak poszanowania godności człowieka i jego wolności leżą z reguły u podłoża każdego konfliktu zbrojnego. Jezus Chrystus nie chciał ani podejrzanych kompromisów, ani wątpliwego pokoju. Za pokój między ludźmi z Bogiem oddał swoje życie. To jest ofiara, która budzi prawdziwy pokój dla świata. Aby go osiągnąć wyznawcy Chrystusa muszą czasami wypowiedzieć się w sposób bardzo zdecydowany, nawet jeśli spotkają się ze sprzeciwem i niezrozumieniem. Pan umacnia nas swoim przykładem i daje siłę do budowania atmosfery pokoju pośród ludzi.
Liturgiczne obchody tygodnia:
  • - we wtorek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • - w środę, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • - w czwartek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej Świata
  • - w sobotę, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w zbiórce makulatury. Zebrano 310 zł, które Akcja przekaże na dzieci uczestniczące w roratach. Pewnie za jakiś czas powtórzymy zbiórkę, ponieważ uczy nas ona gospodarności oraz dbania o Ekologie.
Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki i miesięczniki katolickie.
Dziękujemy tym, którzy w duchu odpowiedzialności zatroszczyli się o piękno i porządek naszego kościoła. Teraz prosimy kolejne rodziny z ul. Działkowej oraz ul. Gajowej.
W poniedziałek, 19 sierpnia – zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w intencji ks. Proboszcza, jako podziękowanie za ponad 40 letnią pracę duszpasterską w naszej parafii oraz o błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia, o potrzebne dla Niego zdrowie i służbę w kapłaństwie.