VI Niedziela Zwykła
  • Bóg zapłać rodzinom, które w tym tygodniu utrzymywały porządek w kościele i złożyły ofiarę na kwiaty.
  • W najbliższym tygodniu o utrzymanie porządku w kościele prosimy kolejne rodziny z ulicy Kościuszki do Jaśminowej – ale bez tej ulicy. Z ulicami Głogową i Bukową.
  • Dziś w Gościu Niedzielnym o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć, i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas. Zachęcamy do nabycia.
  • Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w ubiegłą niedzielę w specjalnym nabożeństwie dla starszych i chorych. Było nas niestety niewiele ponad 20 osób.
  • Zachęcamy do prenumerowania miesięcznika „Apostolstwo chorych”.
  • W niedziele 17 i 24 marca w kinie Janosik będzie możliwość obejrzenia filmu „Kafarnaum”. Zapisy w zakrystii.
  • Od 29 kwietnie do 6 maja jest możliwość wyjazdu do Medjugorie. Koszt z noclegami i wyżywieniem to około 1000 zł. Zapisy w zakrystii.
  • Zachęcaliśmy dzieci i młodzież, aby poprzez czas ferii uczęszczały na Eucharystię. Okazało się, że rodziców ani dzieci to nie interesuje. W piątek – w dniu Miłosierdzia Bożego nie było żadnego dziecka w Kościele. Nie było też kandydatów do Bierzmowania. Takie wychowanie religijne na zasadzie „róbta co chceta” już owocuje w naszej parafii.
  • Do ostatniego Bierzmowania w październiku nie podeszły 4 osoby.
  • Na przestrzeni roku już 2 osoby formalnym aktem wypisały się z Kościoła (akt apostazji).
  • Czy wiara jest rzeczywiście największą wartością, którą chcemy przekazać dzieciom?
  • Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych, zdrowia oraz Bożego Błogosławieństwa. Niech Pan wszystkim błogosławi!